Ciekawostki o Messim, tak na poczatek :)

Lionel Andrés Messi (ur. 24 czerwca 1987 w Rosargio – argentyński piłkarz pochodzenia włoskiego, gracz FC Barcelona, uważany za jednego z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia. Nominowany do Złotej Piłki France Football po raz pierwszy w 2006, zdobywca tej nagrody w 2009, następnie w 2010 i 2011 nagrodzony Złota Piłką , w 2009 i 2010 nagrodzony tytułem Piłkarza Roku FIFA. Dzięki stylowi gry porównywany jest do piłkarskiej legendy, rodaka Diego Maradony. Sam Maradona określił Messiego swoim „następcą’’.

 

Początki

 

Lionel Messi urodził się 24 czerwca 1987 w  Rosario jako dziecko Jorge Messiego, pracownika fabryki oraz Celii (z domu Cuccitini). Rodzina piłkarza ze strony ojca pochodzi z włoskiego miasta Ancona, skąd jeden z przodków, Angelo Messi, wyemigrował w 1883 do Argentyny. Piłkarz ma starsze rodzeństwo: braci Rodrigo i Matíasa oraz siostrę Marię Sol.Mając pięć lat, Messi zaczął grać w piłkę w lokalnym zespole Club Grandoli, który to prowadził jego ojciec, Jorge. W 1995 dołączył do Newell’s Old Boys, klubu mającego siedzibę w Rosario, rodzinnym mieście piłkarza. W wieku 11 lat zdiagnozowano u niego karłowatość przysadkową. Występujące w  Premiera División  River Plate zainteresowało się pozyskaniem młodziana, jednak klubu nie było stać na leczenie, którego miesięczne koszty wynosiły 900 dolarów. Ojciec piłkarza skontaktował się ze skautami Fc Barcelona , którzy po obserwacji gry Messiego zgodzili się opłacać koszty kuracji. Zwolennikiem sprowadzenia Argentyńczyka był dyrektor sportowy klubu, Carles Rexach. Messi razem z rodziną przeprowadził się do Hiszpanii i zaczął występować w młodzieżowych drużynach klubu.

 

 

Fc Barcelona

16 października 2004 roku Messi wystąpił po raz pierwszy w Premiera División  , w wygranym 1:0 derbowym spotkaniu z RDC Eapanyol. W czasie występu miał 17 lat i 114 dni, stając się w historii klubu trzecim najmłodszym piłkarzem, który zagrał w lidze (we wrześniu 2007 rekord został pobity przez kolegę z zespołu, Bojana Kricika). 1 maja 2005 w meczu z Albacete Balompie, Messi zdobył swojego pierwszego gola w lidze, co uczyniło go najmłodszym strzelcem ligowej bramki dla klubu miał wtedy 17 lat i 311 dni, lecz w 2007 osiągnięcie to ponownie poprawił Bojan Kricić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s